Саутхямптън шокира Манчестър Сити във Висшата лига

1074 0

Миналогодишният шампион на Англия Манчестър Сити регистрира изненадваща загуба от Саутхямптън с резултат 1:0 като гост в мач от 33-тия кръг на Висшата лига. Поражението на "гражданите" шокира феновете на английския футбол, особено на фона на разгромната победа над Ливърпул, постигната преди само три дена.

Единственото попадение в мача отбеляза Че Адамс още в 16-ата минута, когато успя да прехвърли Едерсон с фантастичен удар от дистанция. В следващите минути Манчестър Сити пропиля куп страхотни възможности за изравняване на резултата и дори за пълен обрат. До края на мача обаче "светците" оцеляха и съхраниха преднината си.

След победата Саутхямптън се изкачи до 13-то място с 43 пункта и има реални шансове за влизане в топ 10 до края на сезона. Манчестър Сити от своя страна остава на втора позиция с 66 точки - с осем повече от третия Лестър.