Саутхемптън взе глътка въздух в битката за оцеляване след успех над Лестър

636 0

Отборът на Саутхемптън победи Лестър с 1:0 на "Сент Мери Стейдиъм" в мач от 26-ия кръг във Висшата лига. Тези точки са от изключителна важност за "светците", които се борят да не изпаднат.

Единственото попадение бе реализирано от новото попълнение на тима – Карлос Алкарас в 35-ата минута. Лестър пък завърши без точно попадение в двубоя.  За "светците" това е втора победа в последните три мача, а "лисиците" допуснаха трето поредно поражение.

В 31-ата минута Саурхемтън получи дузпа, след като Тимоти Кастан игра с ръка в собственото си наказателно поле. Джемйс Уорд-Праус обаче не успя да се разпише. 4 минути след това  Че Адамс намери Карлос Алкарас, койт прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. През второто полувреме отборът на Брендън Роджърс опита да промени резултата, но опитите им за атака не бяха достатъчно.

Саутхемптън остава на 19-то място в шампионата с 21 точки, колкото имат Евертън на 18-та позиция и Борнемут, който е последен.