Повтаря ли се историята за Ливърпул от 2005-а година и ще спечели ли пак Шампионска лига?

Снимка: Sports.ru

2117 0

Ливърпул определено не се радва на добър сезон, като тимът допусна истинско пропадане във Висшата лига и дори не е сигурно дали ще намери място в топ 4 в края на кампанията. Като спасителен пояс за мърсисайдци се явява най-престижният европейски клубен турнир - Шампионска лига.

Там Ливърпул ще играе четвъртфинал, като тегленият жребий определи за съперник на тази фаза за отбора Реал Мадрид. Ако футболистите на Юрген Клоп отстранят "кралския клуб" пък ще се изправят срещу победителя от двойката Челси - Борусия Дортмунд на полуфинала.

Има 4 големи прилики между този сезон на Ливърпул и 2004/05, когато тимът спечели трофея в Шампионска лига след един от най-драматичните финални двубои в турнира - срещу Милан. Ето и кои са те:

- Финалът ще е в Истанбул

- Кристиано Роналдо и Лионел Меси отпаднаха на осминафиналите

- Ливърпул завърши извън топ 4 във Висшата лига

- На полуфиналите Ливърпул отстрани Челси

Разбира се, към момента единствено първите две условия са напълно изпълнени, но не изглежда никак невъзможно останалите две също да бъдат реалност. Все пак, за всички около клуба най-важното е едно конкретно нещо да се повтори - успехът им в Шампионска лига.

А в сблъсъка между Ливърпул и Реал Мадрид ще се поднови "враждата" между Серхио Рамос и Мохамед Салах (ВИДЕО).