Повече от година и в 3 турнира Челси и Ливърпул не могат да си отбележат гол

778 0

Челси завърши наравно 0:0 с Ливърпул в първия си мач без мениджъра Греъм Потър, който беше освободен през уикенда след серия от незадоволителни резултати. "Сините" отново не успяха да реализират положенията си, което бе и основната причина за освобождаването на треньора.

Отложеният мач от осмия кръг на Висшата лига е четвъртият пореден случай, в който "сини" и "червени" не могат да си отбележат гол, включително финалите във ФА Къп и Купата на Лигата през миналата година. Те бяха спечелени от "червените" с дузпи.

На 27 февруари 2022 г. двата тима направиха 0:0 в Карлинг Къп. Последваха нулеви равенства и през май за ФА Къп и през януари 2023-та в първенството.

Всъщност, Кай Хаверц вкара на 2 пъти за Челси - по веднъж в двете полувремена, но и двете му попадения бяха отменени. Равенството остави Ливърпул на осмо място в класирането, докато лондончани са 11-и. Кой е фаворитът да поеме Челси за постоянно научете в линка.