Пеп Гуардиола удари дъното в треньорската си кариера срещу Астън Вила

8713 0

Манчестър Сити не успя да се противопостави достойно на Астън Вила и загуби визитата си от 15-ия кръг във Висшата лига с 0:1 в Бирмингам. И докато след подобни загуби феновете вече свикнаха "гражданите" да се връщат начело в класирането с последователни победи, то сега статистиката е притеснителна.

Какво се обърка този път за шампионите

От агенцията Opta изчислиха, че никога Пеп Гуардиола не е преживявал нещо подобно в треньорската си кариера на отбор от елитните европейски първенства. Оказва се, че домакините днес са отправили цели 13 удара още през първото полувреме, което веднага се превърна в рекорд за отбор, изправил се срещу екип на испанеца.

До нещо подобно се стигна едва в 535-ия двубой на Гуардиола като старши треньор. Възпитаниците му пък допуснаха загубата с попадението на Бейли в началото на заключителния четвърт час.

Вижте как Мартинес успя да заключи вратата си срещу Холанд!