Определиха датата за подновяването на Висшата лига, голямо дерби още в първия ден


Определиха датата за подновяването на Висшата лига, голямо дерби още в първия ден
Снимка: Getty Images/Guliver

1671 0

Английската Висша лига се завръща на 17 юни с мачовете Астън Вила - Шефилд Юнайтед и Манчестър Сити - Арсенал. Това са срещите от 28-ия кръг, които не се състояха заради финала за Купата на лигата. Решението е взето от всички 20 елитни клуба на Острова, като предстои да бъде потвърдено от Висшата лига.

Мачовете от 29-ия кръг се изиграха изцяло, което означава, че на 20 юни ще започнат двубоите от 30-ия кръг, като в този момент всички отбори ще имат еднакъв брой срещи на сметката си. Шампионатът трябва да приключи в уикенда на 1 и 2 август, информират медиите в Англия.

Припомняме, че първенството бе прекратено на 13 март заради пандемията от COVID-19. Първоначалното предложение бе мачовете да започнат още на 12 юни, но отборите настояваха за отлагане с две седмици за повече време за подготовка на играчите. Като компромисен вариант е определено отлагане с една седмица.

Междувременно стана ясно, че българските почитатели на английския футбол ще трябва да заплащат още по-големи тарифи, за да гледат Висшата лига. С колко скачат цените на спортните канали - вижте в този материал.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

"Неутрални" президенте Гонзо, защо за "червени" е едно, а за "сини" - друго... ПРИМЕРНО?

При положение, че ЦСКА и Левски са най-големите български клубове, най-успешните и с най-богатата история,...

Най-четени новини

виж всички