Официално: 19-годишният Харви Елиът подписа нов договор с Ливърпул

2645 0

Ръководството на Ливърпул официално съобщи на своите фенове, че е подписало нов договор с 19-годишното дясно крило Харви Елиът!

Срокът на споразумението ще бъде до 30 юни 2027 година, а по този начин бе сложен край на спекулациите за бъдещето на атакуващия футболист, който е сред любимците на "Анфийлд", въпреки крехката си възраст.

Елиът е част от първия състав на мърсисайдци от лятото на 2021 година, а преди това играеше под наем в Блекбърн. До момента е изиграл 22 мача за Пуул във всички турнири, в които се е отчел с 1 гол и 2 асистенции.

През сезон 2021/22 той играеше силно, но получи тежка контузия и в продължение на месеци се възстановяваше от нея. В първия кръг на новата кампания записа 40 минути при равенството 2:2 с Фулъм. Следващият мач за Юрген Клоп и компания е на 15 август, 22:00 часа - домакинство на Кристъл Палас.