Нюкасъл стигна до класика срещу Шефилд Юнайтед у дома

Снимка: Getty Images/Gulliver

972 0

Отборът на Нюкасъл записа успешен старт при подновяването на сезона във Висшата лига, след като победи Шефилд Юнайтед с 3:0 у дома в мач от 30-ия кръг на първенството. На "Сейнт Джеймсис Парк" през първото полувреме не паднаха голове, но още пет минути след почивката "остриетата" остана с човек по-малко, след като централният защитник Джон Иган получи втори жълт картон и бе изгонен.

Възпитаниците на Стив Брус се възползваха от численото си преимущество и пет минути по-късно поведоха в резултата с гол на крилото Алан Сен-Максимен. В 69-та минута Мат Ричи покачи на 2:0, а централният нападател Жоелинтон оформи крайното 3:0 в полза на "свраките" в 78-та минута.

По този начин Нюкасъл записа 10-та победа от началото на сезона и се изкачи до 12-то място в класирането с 38 точки, докато Шефилд Юнайтед допусна грешна стъпка в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите и заема седма позиция с актив от 44 точки.