Нюкасъл и Саутхемптън с домакински победи

Снимка: Guliver/Getty Images

1018 0

Нюкасъл победи като домакин Уест Хем с 2:1 в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига.

След поредицата от три загуби в първенството, след това и равен срещу Манчестър Юнайтед, Нюкасъл най-после стигна до победата.

Още до 15-та минута Айозе Перес и Жоржиньо Вайналдум дадоха преднина на Нюкасъл. Никица Йелавич отбеляза за гостите в 49-та минута, но не успяха да направят нещо повече в двубоя.

По този начин Бюкасъл има 21 точки в актива си и заема 17-о място във временното класиране. Лондончани са на 5-ата позиция с 35 точки.

В друг мач от Висшата лига Саутхемптън победи като домакин Уест Бромич с 3:0. Головете отбелязаха Джейми Уърд-Прауз на два пъти и Душан Тадич. Борнемут се наложи над Норич със същия резултат.