Нюкасъл и Юнайтед си спретнаха умопомрачително голово шоу

1060 0

Манчестър Юнайтед и Нюкасъл изиграха великолепен двубой, в който зрителите на "Сейнт Джемисис Парк" видяха шест гола и зрелищно реми 3:3.

Старт на головото шоу даде Уейн Рууни, който още в 8' получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. По-късно "червените дяволи" дори удвоиха, след като капитанът намери отлично Джеси Лингаард за 0:2.

В самия край на полувремето голмайстор №1 на "Свраките" Жоржиньо Вайналдуум успя да намали, а в 56' Александър Митрович успя да изравни след ново изпълнение на 11-метров наказателен удар, този път в полза на Нюкасъл.

11 минути преди края Уейн Рууни отново даде аванс на своите, но в добавеното време Дъмет успя да върне отново равенството, носейки зрелищното 3:3.

С точката "червените дяволи" продължават да не успяват да се върнат в топ 4, след като остават на 6-о място с 34 точки - на 8 пункта от върха и с мач повече от Арсенал.