Нова грешка едновременно приближи и отдалечи Евертън от топ 4 във Висшата лига

893 0

Английският гранд Евертън допусна нова грешка в борбата за топ 4 във Висшата лига, след като не успя да победи Кристъл Палас, завършвайки наравно 1:1 като домакин в мач от 30-ия кръг. "Карамелите" държаха победата до 86-ата минута, когато се пропукаха и допуснаха изравняване на резултата.

В 56-ата минута Хамес Родригес даде преднина на "сините", които се намираха в серия от две поредни поражения. Домакините предвкусваха победата, когато четири минути преди края на мача Мичи Батшуай вкара за "орлите" и им донесе ценна точка, която ги доближи до първата половина на таблицата.

По този начин Евертън покачи актива си на 47 точки и се доближи по-напред до топ 4, но едновременно с това загуби ценни два пункта, които може да костват мястото на отбора сред първите четири отбора. "Карамелите" се нареждат осми - на четири точки зад четвъртия Челси, като са и с мач по-малко.