Няма страшно: Сака и Мартинели ще са на линия за Арсенал срещу Брентфорд

1490 0

Габриел Мартинели и Букайо Сака вероятно ще бъдат част от отбора на Арсенал в домакинството на Брентфорд в събота, каза мениджърът Микел Артета.

И двамата нападатели бяха заменени по време на победата с 6:0 срещу Шефилд Юнайтед в понеделник, като Мартинели получи порязване, а Сака се почувства зле.

Още: "Това наистина ми хареса" - коментарът на Микел Артета след разгрома на Арсенал срещу Шефилд Юнайтед

Също така Артета каза, че Арсенал, който спечели седем поредни мача в лигата, трябва да се съсредоточи върху поддържането на собствената си инерция, а не върху резултатите на техните съперници за титлата.

Арсенал е трети във Висшата лига с 61 точки, на две зад лидера Ливърпул, който се изправя срещу защитаващия титлата Манчестър Сити, втори в таблицата с 62 пункта.

Брентфорд е 15-и в таблицата с 26 точки, показа силно представяне срещу Арсенал у дома през ноември, преди Кай Хаверц да вкара победното попадение за гостите в 89-ата минута.

Арсенал пропусна да изкове историческа победа, а феновете имат защо да се притесняват (ВИДЕО)

"С по-малко би било много трудно" - Микел Артета каза колко точки трябват на Арсенал за титла