"Няма по-голям карък": Юрген Клоп отново намери начин да оправдае Дарвин Нунес

5517 0

Мениджърът на Ливърпул - Юрген Клоп, отново намери начин да оправдае головата суша на Дарвин Нунес. Централният нападател пропусна да се разпише и при домакинството на Фулъм от първия мач между двата тима в 1/2 финалите на Карабао Къп.

Мърсисайдци се поздравиха с успеха след обрат и 2:1 в сряда вечер. След като Вилиан се разписа в 19-ата минута за гостите, Къртиз Джоунс (68') и Коуди Гакпо (71') обърнаха нещата в полза на "червените".

Нунес, който се появи като резерва в 56-ата минута, асистира и за двете попадения. Той дори имаше шанс да запише името си сред голмайсторите, но отново, по познатия начин, пропусна хубаво положение от много близка дистанция в 88-ата минута. Това далеч не се случва за пръв път, но Клоп го определи като "липса на късмет".

Още: Предстои голяма промяна в Ливърпул за любимец на Юрген Клоп, вече има и заместник

Какво каза той?

"Не знам как да обясня ситуацията на Дарвин. Няма как да си по-голям карък от него при завършващите положения. Прави всичко точно. Той все така изработва попаденията, което е специално, наистина специално", коментира специалистът, след което поздрави останалите си играчи.

"За да обърнеш един мач, първо и преди всичко се нуждаеш от качество. За да обърнеш мач определено ти е нужна вяра. Това е основното. Отвъд него стои манталитетът", допълни още той.

Още: "Светът ще е различен без него": Юрген Клоп с емоционална изповед за Франц Бекенбауер

Ситуацията с Нунес

Уругвайсият национал все още не оправдава напълно високите очаквания, с които бе привлечен. Да, той е неизменна част от изграждането на играта на мърсисайдци, но рядко оползотворява добрите шансове.

Към момента през сезона той има на сметката си 8 гола и 10 асистенции в 30 мача във всички турнири. 5 от попаденията и 6 от точните подавания са във Висшата лига.

Позабравен играч на Ливърпул струва 11 пъти повече отпреди година, въпреки че не е играл от месеци

Гари Невил опитал да убеди Стивън Джерард да предаде Ливърпул за Манчестър Юнайтед

Емблематичен за Ливърпул играч го закъса здраво, скоро ще остане без пукната пара