Никога в историята си Челси не е бил толкова отчайващо слаб в защита, рекорден е броят допуснати голове

598 0

Челси претърпя унизителна загуба от Арсенал с 5:0 в лондонското дерби и за пореден път през сезона катастрофира брутално за жалост на своите фенове. "Сините" изиграха ужасно второ полувреме, в което допуснаха 4 гола, а с двубоя си отборът на Маурисио Почетино записа нежелан рекорд.

Челси ще иска бързо да забрави този двубой

След серия от 8 мача, в които Чесли бе непобеден, то сега записа втора последователна загуба след полуфинала с Манчестър Сити на "Уембли". "Артилеристите" стигнаха до най-голямата победа в историята си срещу Челси.

Челси се представи отчайващо в защита този сезон

Освен това отборът на Маурисио Почетино вече е допуснал 57 гола във Висшата лига, което е най-много за един сезона в цялата им история., Остават още шест мача за "сините", които в момента заемат девето място във Висшата лига. А броят на допуснатите голове почти сигурно ще се увеличи още. За сравнение, през сезон 2004/05 под ръководството на Жозе Моуриньо Челси допусна едва 15 гола.

Междувременно Кай Хаверц се наслади на историческа вечер срещу бившия си тим.  Германският национал, който прекара три сезона в Челси, преди да подпише с Арсенал за 65 милиона паунда, отпразнува и двата си гола през второто полувреме. Хаверц стана първият играч, който играе за Челси и по-късно отбелязва два гола срещу тях.