Непобедими! 10 от Тотнъм изведоха „шпорите“ на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

1030 0

Тотнъм продължи с изумителното си представяне под ръководството на новия си мениджър Ангелос Постекоглу. „Шпорите“ удариха с 1:0 като гост новака Лутън в откриващия мач от 8-ия кръг на Висшата лига и оглавиха класирането.

Успехът за лондончани е още по-ценен, защото те играха с човек по-малко след почивката заради червен картон на Ив Бусима. Той получи втори жълт картон за симулация пред пеналта на домакините в добавеното време на първото полувреме.

В герой за „шпорите“ се превърна Мики ван де Вен. Той реализира скъпоценното попадение в 52-ата минута след пас на Джеймс Мадисън.

Тотнъм доминираше в началото на мача, но така и не успя да прати топката в мрежата на съперника. След антракта обаче хората на Постекоглу стигнаха до трите точки, въпреки че играеха с 10 души на терена.

Така лондончани събраха актив от 20 точки и окупираха върха. Тотнъм продължава да е непобеден, след като записа 6 победи и две равенства. Лутън остава на 17-ата позиция с 4 пункта.