Наказаният Евертън шокира Нюкасъл и прескочи зоната на изпадащите (ВИДЕО)

1195 0

Наказаният с 10 отнети точки Евертън намери сили за втора победа в рамките на 5 дни и вече е извън зоната на изпадащите във Висшата лига. "Карамелите" се наложиха с 3:0 над Нюкасъл в рамките на 100-минутен двубой, изиграл се в четвъртък вечер.

Това означава, че възпитаниците на Дайш вземат трета победа в рамките на последните си пет двубоя в английския елит и с 10 точки са 17-и. Още толкова бяха отнети на клуба през миналите седмици заради неспазване на финансови изисквания.

И трите попадения паднаха в заключителните 10 минути от редовното време, а реализаторите бяха МакНийл (79'), Дукур (86') и Бето в продължението.

Така Нюкасъл не успя да помръдне от седмата позиция и с 26 пункта остава на дистанция от местата, даващи право на двубои в Европа. "Свраките" не бяха губили от Евертън от първото тримесечие на 2022 г. и след това взеха две победи. През уикенда Нюкасъл е гост на Тотнъм, а Евертън приема Челси.

Следете всичко най-интересно от Висшата лига със SportLive.bg!