Манчестър Юнайтед вкара 9 гола на Ливърпул при 18-годишните (ВИДЕО)

6283 0

Манчестър Юнайтед до 18 години нанесе най-тежкото поражение в съперничеството с Ливърпул през последното десетилетие! В съботния следобед "червените дяволи" спечелиха визитата си с 9:1.

Юношеската гарнитура на гранда от Манчестър е най-силно представящата се от началото на сезона във Висшата лига под 18 години. "Червените дяволи" са първи след 20 изиграни срещи (53 т.) и имат преднина от 13 пункта пред втория Манчестър Сити. "Гражданите" имат и две срещи по-малко.

В събота изходът от дербито се реши още до почивката (4:1). Гостите поведоха до 4:0 чрез Сканлън (1'), Уитли (12', 15') и Уилямс (25'), а Брадшоу вкара почетно попадение в 32'.

След почивката натискът продължи и паднаха още четири попадения - Уитли оформи хеттрик в 57', Сканлън вкара втори гол в 61', а Бианкери (69',83') и Мисън (88') оформиха крайното 9:1.

Ман Юнайтед с голяма победа

Отборите вкараха общо 10 гола и през 2020 г. отново в Ливърпул, а срещата завърши без победител - 5:5. Гледайте в неделя Манчестър Юнайтед - Ливърпул НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: Ван Дайк разкри най-добрия съотборник, когото е имал

Юрген Клоп отчете нетипичен за Ливърпул проблем и нарече Манчестър Юнайтед "топ отбор"

Юрген Клоп отново изненада: "Смешен" гол на Ливърпул е неговият любим (ВИДЕО)