Манчестър Сити разби Уест Бромич и завзе върха във Висшата лига

2202 0

Манчестър Сити победи с разгромното 5:0 Уест Бромич и чрез спечелените три точки се качи на първото място във временното класиране на английската Висша лига, като събра с точка повече от градския си съперник Манчестър Юнайтед (41 срещу 40 в полза на "гражданите").

Футболистите на Пеп Гуардиола си решиха двубоя още през първото полувреме, защото след края му те вече водеха с 4:0. Резултатът бе открит още в 6-ата минута, когато Гюндоган се възползва от асистенция на Кансело. Немският нациоанал се разписа и за втори път в 30-ата минута. Преди това самият Кансело се записа също сред голмайсторите. В добавеното време на първата част пък Рияд Марез оформи резултата след асистенция на Стърлинг.

Малко след началото на второто полувреме отново те двамата комбинираха, но този път англичанинът бе голмайстор, а алжирецът асистира.

За Манчестър Сити продължава натоварената програма, като в събота, 30 януари, посреща у дома Шефилд Юнайтед, а 4 дни след това - гостува на Бърнли, като и двете срещи са от Висшата лига.