Манчестър Сити посочи вратата на двама защитници


Манчестър Сити посочи вратата на двама защитници
Снимка: Getty Images

5217 0

Шампионът на английската Висша лига за сезон 2021/22 - Манчестър Сити, е уведомил двама от своите бранители, че са свободни да напуснат клуба пред идното лято, твърди "Times".

Става въпрос за 25-годишния Олександър Зинченко и 27-годишния Нейтън Аке! Изданието пояснява, че ръководството на "гражданите" е готово да се раздели с тях, но само при разумни оферти. 

Украинецът има договор до лятото на 2024 година, а цената му според "Transfermarkt" е 25 милиона евро. Нидерландецът е обвързан с "небесносините" до лятото на 2025 година, а качествата му са оценени на същата стойност. 

През последната кампания левият бек попадна общо 28 пъти в състава на Хосеп Гуардиола и му се отблагодари с 5 асистенции. Нейтън Аке изигра една среща по-малко от колегата си, но за сметка на това отбеляза 3 гола.

Съобщава се още, че интерес към Зинченко има от страна на Арсенал, а към Аке - от Уест Хям. 

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Вижте още: Интер предлага огромна оферта на Челси за наем на Ромелу Лукаку

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички