Манчестър Сити победи Нюкасъл и подгони лидерите във Висшата лига

1176 0

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 в двубой от английската Висша лига. С успеха "гражданите" събраха 26 точки от 14 мача и се изкачиха до 5-ата позиция, като само 3 точки ги разделят от втория Евертън, който е и с мач повече.

Футболистите на Пеп Гуардиола заслужено се поздравиха с победата, след като бяха по-добрият отбор на терена. Точни за успеха бяха Илкай Гюндоган в 14-ата минута, който откри резултата, както и Феран Торес, който удвои аванса за своя тим през втората част (в 55-ата минута).

За Манчестър Сити предстои тежко гостуване на Евертън на 28 декември в последен мач за двата тима за 2020 година. За Нюкасъл пък тежко домакинство срещу шампиона Ливърпул на 30 декември.

В друг мач от тази вечер от Висшата лига Евертън надделя с минималното 1:0 като гост на Шефилд Юнайтед и по този начин си осигури второто място във временното класиране. Точен за "карамелите" бе Сигурдсон в 80-ата минута.