Манчестър Сити докосва титлата след обрат и два червени картона

Снимка: Michael Steele/Getty Images

399 0

Манчестър Сити надигра Астън Вила с 2:1 в оспорван мач от 32-рия кръг на Висшата лига на Англия. "Гражданите" получиха неприятна изненада с гол от съблекалнята, като още в първата минута Джон МакГрин откри резултата в полза на Астън Виля. В 22-та минута обаче Фил Фодън възстанови равенството, а в 40-ата Родри изведе Сити напред.

В 44-ата минута централният защитник на "гражданите" Джон Стоунс получи директен червен картон след груб фал в средата на терена. Пеп Гуардиола реагира достатъчно емоционално на изгонването на бранителя. През втората част и Астън Вила остана с човек по-малко, след като Мати Кеш получи два жълти картона в рамките на три минути.

Манчестър Сити продължава да води в класирането на Висшата лига, като има 77 точки и мач повече от втория Манчестър Юнайтед, който е с 66. Асън Вила продължава да редува силни и слаби представяния, като се намира на 11-то място и има 44 точки.

А при какви условия Фил Фодън ще остане в Сити, вижте тук.