"Магията на ФА Къп": 5-дивизионен тим изхвърли топ отбор!

1692 0

Третият в Чемпиъншип Борнемут се прости с участието си във ФА Къп, след като отстъпи на петодивизионния Борам Ууд с 0:1 у дома в среща от четвъртия кръг на надпреварата.

Единственият гол в срещата падна в 38-та минута, когато точен бе Марк Рикетс. Това се оказа и единственият точен удар на сметката на гостите в мача.

„Черешките“, които са трети във временното подреждане на Чемпиъншип, не успяха да реагират на предизвикателството и така напуснаха съревнованието. Преди два сезона Борнемут бе част от Висшата лига, но изпадна.

От своя страна, петодивизионният Борам Ууд, който играе в Националната лига на Англия, ще гостува на Евертън и Франк Лампард, които разгромиха елитния Брентфорд (ВИДЕО).