Магичен Жоржиньо донесе безценни три точки на Арсенал срещу Астън Вила (ВИДЕО)

5583 0

Арсенал успя да победи Астън Вила с 4:2 в изключително важен мач за "артилеристите" от 24-ия кръг на английската Висша лига на "Вила Парк".

Срещата започна по страхотен начин за домакините. В 6-ата минута резултатът бе открит след хубав гол на Оли Уоткинс, който наказа грешка на Арсенал. Букайо Сака обаче изравни 10 минути по-късно с прострелен удар.

Вила си върна преднината малко преди почивката след страхотна атака, която бе завършена успешно от Филипе Коутиньо с хубав удар от точката за изпълнение на дузпа.

"Топчиите" стигнаха до пълния обрат през втората част. Първо, Олександър Зинченко се разписа за 2:2 след заучена ситуация, завършена с много силен удар по земя - извън наказателното поле в 61'.

Арсенал бе оставил най-доброто за самия край. След няколко чудесни положения и греда на Еди Нкетия. Жоржиньо нанесе топовен удар в добавеното време на мача, който разтресе напречната греда. След това обаче топката рикошира в Емилиано Мартинес и се озова в неговата врата за 3:2. Крайното 4:2 бе оформено от резервата Габриел Мартинели, който се разписа в опразнената врата на "виланите", тъй като всички те бяха в половината на Арсенал, търсейки изравнителния гол в края.

Арсенал се връща на върха в класирането. "Топчиите" са с 54 пункта - 3 повече пред втория Сити, който по-късно днес (в 17:00) излиза срещу Нотингам Форест.

ГОООЛ! Мълниеносно начало на срещата за Астън Вила! Още в 6-ата минута на срещата домакините поведоха след страхотен гол на Оли Уоткинс. До него се стигна след загубена топка от Зинченко, която бе изпратена далеч напред. Нападателят леко притъпи остротата на атаката, но по великолепен начин финтира стоящия срещу него защитник и стреля в противоположния ъгъл.

В 11-ата минута Еди Нкетия бе на сантиметри да засече топката с летящ плонж пред опразнената врата. Тя обаче бе изчистена току пред погледа му, а освен това, беше маркирана и засада на направилия центрирането Бен Уайт.

ГОООЛ! Радостта на Астън Вила не продължи дълго. Продължително разиграване в близост до наказателното поле на "виланите" постави на стрелкова позиция от около границата на пеналтерията Букайо Сака. Младокът не се посвени да шутира и с прострелен удар остави безпомощен Емилиано Мартинес. (16')

ГОООЛ! Не отне много на Вила да излезе отново напред в резултата. 16 минути след изравнителното попадение на Сака, Филипе Коутиньо направи 2:1. Страхотно проведена многоходова атака остави с топка в крака бразилеца, който от точката за изпълнение на наказателни удари наказа "артилеристите". (32')

Първото полувреме завърши без особени положения пред двете врати. В последната минута от добавените 2 груби действия на Тайрън Мингс едва не доведоха до контузии при двама противникови футболисти. Това вбеси играчите на "артилеристите", които се спречкаха с тези на съперника. Най-дейни бяха Букайо Сака и Дъглас Луиш, които получиха и жълти картони.

"Артилеристите" излязоха като по-мотивирания отбор след почивката. Момчетата на Микел Артета демонстрираха много повече енергия. Най-близо до гола бе Еди Нкетия, който посрещна чудесно центриране и стреля с глава, но ударът му разтресе напречната греда на Емилиано Мартинес в 56'.

Само 5 минути по-късно обаче Арсенал хвана противника си неподготвен със заучено изпълнение от корнер и Олександър Зинченко наказа "виланите" със страхотен удар по земя, без да остави шанс на Дибу Мартинес - 2:2

В 78-ата минута се стигна до чудесна възможност за Арсенал. Вила сгрешки при изнасянето на топката около наказателното си поле, тя бе отнета от Мартинели, който я предостави на Йодегор, но норвежецът не уцели очертанията на опразнената врата. Последва шанс за домакините, Леон Бейли овладя много труден пас и навлезе в наказателното поле на Рамсдейл. Нападателят стреля силно, а ударът му разтресе напречната греда на "топчиите".

В самия край обаче футболистите на Арсенал "избухнаха". Първо, Жоржиньо нанесе топовен удар извън наказателното поле, който срещна напречната греда, а Еми Мартинес имаше малшанса след това топката да рикошира в него и да влезе във вратата му - 3:2. След това пък резервата Габриел Мартинели се разписа на опразнената врата, тъй като всички от Вила се бяха хвърлили в атака, оформяйки крайното 4:2.

Стартови състави:

Астън Вила: Емилиано Мартинес, Мати Кеш, Езри Конса, Тайрън Мингс, Алекс Морено, Джон МакГин, Дъглас Луис, Бубакар Камара, Емилиано Буендия, Филипе Коутиньо, Оли Уоткинс

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Бен Уайт, Уилям Салиба, Габриел Магаляеш, Олександър Зинченко, Мартин Йодегаард, Жоржиньо, Гранит Джака, Букайо Сака, Еди Нкетия, Леандро Тросар

За Арсенал никак няма да е лесно, особено далеч от дома, а когато се върнем назад във времето, "топчиите" са имали немалко периоди, в които днешните им съперници са доминирали над тях в няколко поредни срещи.

Въпреки това, в последните 3 мача между отборите, "топчиите" се оказват крайния победител, въпреки че несъмнено им се налага да се трудят доста. Под въпрос за срещата в състава на Микел Артета остава Томас Партей, както и Емил Смит Роу, докато Жезус и Елнени все още лекуват контузии.

Единственият проблем при домакините е свързан с Джед Стиър, който лекува мускулна контузия от близо месец.