Лестър се върна на победния път и заплете интригата на върха във Висшата лига

867 0

Лестър победи трудно с 2:1 Нюкасъл в двубой от английската Висша лига. По този начин "лисиците" се върнаха на победния път след двете поредни равенства срещу Манчестър Юнайтед и Кристъл Палас, а освен това се качиха на 3-ата позиция в класирането.

Първото полувреме премина без попадения, въпреки че и двата отбора имаха шансове за такива. За сметка на това само 10 минути след началото на втората част Мадисън изведе Лестър напред след асистенция на Джейми Варди. В 72-рата Тилеманс удвои аванса на своя тим, а 10 минути по-късно Андрю Керъл върна надеждите на своя отбор за нещо от този мач.

В крайна сметка силите на "свраките" не стигнаха за повече и срещата завърши при този резултат, като това е 5-и пореден двубой за тима, в който не записва победа. Следващото изпитание за Нюкасъл е Арсенал във ФА Къп (9 януари), докато Лестър гостува на Стоук Сити на същата дата в същото състезание.