Лестър се издъни срещу Лийдс и не се възползва от грешките на Манчестър Юнайтед

843 0

Отборът на Лестър не спечели във втори пореден двубой, като така отново не успя да се възползва от грешната стъпка на втория във временното класиране на Висшата лига Манчестър Юнайтед и да го измести от тази позиция. Този път "лисиците" бяха победени от Лийдс с 1:3.

Всичко за тях в мача тръгна отлично, след като с гол на Барнс поведоха в резултата още в 13-ата минута. Радостта им обаче трая твърде кратко, защото Далас изравни едва две минути по-късно. През второто полувреме се стигна и до пълния обрат. В 70-ата минута Бамфорд се разписа след асистенция на Рафиня, а 6 минути преди края на редовното време самият той асистира на Харисън, който оформи крайния резултат.

Така Лестър рискува да бъде изместен от 3-ото си място, ако Ливърпул вземе своя мач. За "лисиците" предстоят мачове с Фулъм и Уулвърхемптън във Висшата лига преди да се изправят директно срещу Ливърпул. Между тези срещи приемат и Брайтън в петия кръг на ФА Къп.