Лаказет пропуска дербито с Манчестър Юнайтед

Снимка: Gulliver/GettyImages

1026 0

Арсенал остана без своя голмайстор Алекасандър Лаказет за съботното дерби срещу Манчестър Юнайтед във Висшата лига

Френският национал е получил контузия в слабините по време на разгрома с 5:0 над Хъдърсфийлф и на почивката беше сменен от Оливие Жиру. "Може би ще отсъства известно време", лаконичен беше по темата мениджърът на "топчиите" Арсен Венгер.

Мястото му срещу "червените дяволи" на върха на атаката ще заеме Жиру или Дани Уелбек, като французинът има по-големи шансове.  Жиру вече има три попадения в 221 игрови минути в първенството.

За победата срещи Хъдърсфийлд основна роля обаче имаше Месут Йозил и Венгер не пропусна да го похвали. "Няма нужда никой да ни убеждава, че е той е страхотен футболист. Всички тук го знаем, а сега ни показа и че може да се бори".