Арсенал се развихри и записа трета поредна победа в Англия

Снимка: Gulliver/GettyImages

892 0

Отборът на Арсенал постигна третата си поредна победа във Висшата лига. Лондончани се наложиха у дома над Хъдърсфийлд с 5:0 в мач от 14-я кръг.

С тази победа Арсенал продължава гонитбата с Челси за третата позиция, като "топчиите" са с 28 пункта. Хъдърсфийл пък е 14-ти с 15 пункта.

Още в 3' Александре Лаказет откри, след като завърши брилянтна атака на тима през центъра на терена. Французинът получи пас с пета от Аарън Рамзи и спокойно откри. След почивката и Оливие Жиру се разписа  след прекрасна комбинация между Месут Йозил и Алексис Санчес. 21' преди края на срещата и чилиецът се разписа, а три минути по-късно немският национал също записа името си сред голмайсторите. В заключителните минути на срещата Жиру вкара и втория си гол в срещата.