Клуб с богата история на пътя на Ливърпул във ФА Къп

1491 0

Двукратният носител на Купата на европейските шампиони Нотингам Форест се класира за четвъртфиналите на ФА Къп, след като обърна Хъдърсфийлд с 2:1 у дома в последен двубой от осминафиналната фаза на надпреварата. Така тимът ще бъдат съперник на Ливърпул на 1/4-финалите.

„Териерите“ поведоха в 13-та минута чрез Том Лийш, но домакините стигнаха до пълен обрат още до почивката след точните интервенции на Сам Съридж и Райън Йейтс.

До края гостите не успяха да реагират и така Форест продължиха към последните осем в съревнованието, след като по-рано елиминираха Арсенал и вече бившия носител на трофея Лестър.

Четвъртфиналите са на 19 и 20 март. Ето пълен жребий за 1/4-финалите във ФА Къп!