Класика от Висшата лига: Денят, в който Арсенал и Нюкасъл сътвориха зрелище (ВИДЕО)

1243 0

Английската Висша лига ни е правила свидетели на незабравими мачове в своята история. На днешната дата преди 12 години (5 февруари 2011 г.) отборите на Нюкасъл и Арсенал правят истинско зрелище помежду си, което завършва с 8 отбелязани попадения.

След само 10 минути игра "артилиеристите", водени от легендарния си мениджър - Арсен Венгер, повеждат с 3:0 след попадения на Тио Уолкът, Робин ван Перси и Йоан Джуру. Погромът за "свраките" е пълен, когато в 26-ата минута отново Ван Перси прави резултата 4:0.

Навярно изключително мотивираща реч на Алън Пардю е извела Нюкасъл като преобразен тим след почивката. Джоуи Бартън вкара две дузпи, а попадение на Леон Бест върна джордитата в мача, а в 87-ата минута Чейк Тиоте изравни резултата с уникален гол от воле от близо 25 метра.

Мнозина фенове и експерти са на мнението, че тази среща от сезон 2010/11 е може би най-великата в историята на Висшата лига.