Изненада: Ливърпул дели антирекорд за голове с... "боксовата круша" на Висшата лига

6267 0

Преди старта на 31-вия кръг в английската Висша лига Ливърпул е лидер с 67 точки. След равенството между другите претенденти за титлата Арсенал и Манчестър Сити в последния кръг мърсисайдци имат аванс от две точки пред "артилеристите" и три пункта пред "гражданите".

А в 31-вия кръг футболистите на Юрген Клоп имат поне на хартия най-лесното възможно изпитание - последния в класирането Шефилд Юнайтед. "Остриетата" имат цели 52 точки по-малко, като головата им разлика е -50.

На всичкото отгоре те нямат успех над Ливърпул през този век и са загубили последните шест мача срещу този съперник с голова разлика 1:13. От другата страна и мърсисайдци разполагат с най-силното нападение в първенството през сезона - отбелязали са цели 67 гола, като само Арсенал има повече - 70. За сравнение - Манчестър Сити е с 63.

Още: Бившата звезда на Левски - Роналдо, мечтае да играе в Ливърпул или Челси

Ливърпул до Шефилд Юнайтед по антирекорд във Висшата лига

Клоп има какво да желае от Ливърпул

И въпреки че 67-те им гола в 29 мача правят средно по 2,31 на двубой, то играчите на Клоп са близо по показател при попадения до антирекордьора за сезона - Шефилд. Става въпрос за голове, които са отбелязани в първите 15 минути от срещите.

С най-малко такива са "остриетата" - едва едно. И веднага след тях е именно Ливърпул - със само две попадения в първия четвърт час от сблъсъците. А суперкомпютър прогнозира тотален обрат и нов фаворит за титлата във Висшата лига на Англия.

Ливърпул чупи рекорда си със зашеметяващ договор, за да задържи Трент Александър-Арнолд

Време е Ливърпул да реши големия проблем: Въпреки фойерверките