Холанд избухна с 2 гола за 3': Присъедини се към Роналдо, Салах и още 3-ма (ВИДЕО)

1527 0

Английският шампион Манчестър Сити посрещна у дома лидера в Чемпиъншип Бърнли в четвъртфинален двубой от най-стария футболен турнир - ФА Къп. Бърнли показа защо е първи във второто ниво на футбола в страната и се отличи с много дисциплинирана игра.

Въпреки това "гражданите" взеха аванс от 2:0 до почивката. И двете попадения бяха дело на нападателя във форма Ерлинг Холанд. Само преди дни в Шампионска лига той отбеляза цели пет попадения срещу РБ Лайпциг.

Сега неговата жертва бе Бърнли. Първо в 32-рата минута свали с глава топка към Хулиан Алварес, след което спринтира наобратно - по посока вратата на гостите. Аржентинецът веднага го изведе, а Холанд имаше нужда от едно докосване, за да прати топката под излезлия напред вратар.

След едва три минути той реализира и второто си попадение. Норвежкият стрелец получи топката след отличен пробив на Фил Фодън отляво. За него оставаше просто да я насочи с крак покрай стража, като се справи чудесно от непосредствена дистанция.

Това бяха голове номер 40 и 41 за него през сезона. По този начин стана шестият играч от Висшата лига, който вкарва 40 или повече попадения във всички турнири в един сезон. Това са правили още: