Габриел Жезус се развихри за Арсенал в 6-голово зрелище с Лестър (ВИДЕО)

1667 0

Английският гранд Арсенал постигна втора поредна победа през новия сезон във Висшата лига, след като победи Лестър с 4:2 като домакин в мач от втория кръг на английското първенство. Новото бижу на "топчиите" Габриел Жезус отбеляза първите си два гола с червената фланелка, а освен това добави и две асистенции.

В средата на първата част Арсенал излезе напред в резултата, след като Жезус вкара фантастичен гол за "топчиите", намирайки горния ляв ъгъл на вратата на Дани Уорд. В 35-ата минута отново Жезус се разписа за домакините, засичайки подаване от корнер на далечната греда.

Осем минути след началото на втората част защитникът на Арсенал Уилям Салиба си отбеляза автогол. Само две минути по-късно обаче Габриел Жезус асистира за Гранит Джака, който отново осигури два гола аванс на "артилеристите".

В 74-ата минута Ихеначо намери Джеймс Мадисън, а той направи резултата 3:2. Отговорът на Арсенал бе светкавичен: само две минути по-късно Жезус се отчете с нова асистенция, а Габриел Мартинели вкара за 4:2.

С победата Арсенал се изкачи на върха във Висшата лига с актив от 6 точки, колкото събра и шампионът Манчестър Сити след разгрома над Борнемут. В следващия кръг "топчиите" гостуват тъкмо на Борнемут, а Лестър е домакин на Саутхямптън.