Ерик тен Хаг обясни защо не пусна Роналдо в игра срещу Манчестър Сити

1405 0

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг обясни защо не даде никакво игрово време на Кристино Роналдо в дербито срещу Манчестър Сити. Двубоят завърши с разгромна победа за "гражданите" с 6:3.

От началото на сезона Тен Хаг пускаше във всеки мач португалската звезда, макар и рядко като титуляр. Срещу Сити нидерландецът направи 5 промени, но не пусна в игра Роналдо.

"Направих го от уважение към Кристиано, към неговата голяма кариера. Друг плюс е, че успях да пусна Марсиал, защото му трябват минути. Но не искам да го изтъквам така", обясни треньорът.

Ако носителят на 5 награди "Златната топка" беше влязъл от пейката през второто полувреме, той щеше да влезе при резултат минимум 4:0. Марсиал влезе в 59-ата минута и вкара 2 пъти. А ето какво друго каза след мача нидерландецът.