Епохална победа прати Динамо (Киев) на четвъртфинал

Снимка: Getty images/Gulliver

1342 0

Динамо (Киев) сътвори подвиг и отстрани Евертън след като ги разби с 5:2 в реванш от осминафиналите на Лига Европа. В първия мач украинците загубиха в Ливърпул с 1:2.

С шут от 25 метра Ярмоленко откри в 22-ата минута, но Лукаку със страхотен изстрел в наказателното възстанови равенството 6 минути по-късно.

От тук нататък киевчани контролираха изцяло мача.

Теодорчук и Велосо доведоха до комфортна преднина за Динамо с два  гола в 35-ата и 37-ата минута, давайки им спокойствие на полувремето.

11 минути след подновяване на играта Динамо реши всичко в своя полза, след като Гусев се пребори със защитата на Евертън и направи 4:1.

Страхотен гол от огромно разстояние на Антунес в 77-ата минута довърши гостите.

Те все пак успяха да върнат още едно попадение чрез удар с глава на Джегиелка след центриране на Бейнс.