Двама записаха първи голове при разгром на Англия

Снимка: Getty images/Gulliver

1195 0

Двама се разписаха за първи път при безпроблемната победа на Англия в Група Е на квалификациите за Евро 2016.

Домакините не срещнаха никакви проблеми срещу Литва, като владееха напълно развоя на двубоя. Англичаните могат да съжаляват, че не постигнаха по-категорична победа предвид множеството пропуски, които направиха пред вратата на гостите.

Как дойдоха головете

След диагонален удар на Уелбек вратарят на Литва успя да избие. Рууни бе на точното място и с глава откри на опразнената врата още в 6-ата минута.

Уелбек от границата на малкото наказателно поле успя да отиграе с глава полувисока топка и удвои в 45-ата минута.

Рахийм Стърлинг отбеляза първия си гол за „Трите лъва” в 59-ата минута, след като се възползва чудесно от пас на Рууни. Капитанът на Англия проби от дясно и центрира към малкото наказателно поле, където непокритият Стърлинг заби в левия ъгъл за 3:0.

Развихрилият се във Висшата лига голмайстор на Тотнъм Хари Кейн, пък направи още по-сладък дебюта си за Англия, след като получи пас от Стърлинг в наказателното и вкара от станалите му запазена марка голове с глава от малкото наказателно поле – 4:0.

Англия не познава загубата вече 5 мача и е лидер в групата с 15 точки, като води категорично на втория Слоения, която е с 9 точки.