Червеният картон е едва втори за Давид Луис в Англия, първият е в любопитен мач

1586 0

Централният защитник на Арсенал Давид Луис получи червен картон в дербито срещу бившия си клуб Челси снощи. Бразилецът бе изгонен в 26-ата минута, след като се опита да попречи на Тами Ейбрахам да се разпише след грешка на Шкодран Мустафи. Луис събори съперника си в своето наказателно поле и пое към съблекалните след по-малко от половин час игра.

Освен червения картон, Арсенал получи и дузпа във вратата си, която Бернд Лено не успя да спаси. Любопитното в случая с Луис е, че това е едва вторият червен картон в кариерата на бразилския защитник от престоя му във Висшата лига. Бившият футболист на ПСЖ и Челси има 181 мача в английското първенство.

Още по-интересното е, че бразилецът е получил единствения си до снощи червен картон отново в дербито на Лондон. Тогава обаче той е бил футболист на Челси. Тогава мачът отново е завършил с равенство (0:0), а Луис е бил изгонен в 88-ата минута. А коя звезда на "артилеристите" може да поеме към Барселона вижте в този материал.