Челси трепери 120 минути срещу тим от Лига 1, но е напред за ФА Къп

Снимка: Gulliver/GettyImages

1249 0

Европейският шампион Челси трябваше да страда цели 120 минути, за да си осигури класирането напред за петия кръг от ФА Къп. „Сините“ от Лондон сразиха с 2:1 след продължения третодивизионния Плимут Аргайл и вече чакат жребия в неделния ден за следващия рунд.

Гостите от южна Англия следва да съжаляват страшно много, че не изпратиха срещата да се реши след дузпи, след като в края на второто продължение Райън Харди от Плимут пропусна дузпа, която изпълни прекалено слабо, а Кепа Арисабалага я спаси.

Иначе, Макоули Гилеспи откри резултата с глава в осмата минута след центриране на Джордан Хоутън и зарадва 6000 фена, акостирали на стадиона в столицата на Великобритания.

Челси изравни заслужено в края на първото полувреме, когато Сесар Аспиликуета прати топката с пета в гостуващата врата. Маркос Алонсо пък даде аванс на „сините“ в края на първото продължение преди Кепа да спаси дузпата на Харди и да донесе крайния успех за столичани.