Челси спечели срещу Уест Хем Юнайтед и влезе в топ 4

Снимка: Justin Setterfield/Getty Images

1362 0

Отборът на Челси победи Уест Хем Юнайтед с 1:0 като гост в мач от 33-тия кръг на Висшата лига на Англия. "Сините" започнаха по-силно още през първата част като отправиха 6 удара към вратата на съперника. Така в 43-ата минута Бен Чилуел даде добър пас на Тимо Вернер и германският нападател се разписа.

През втората част отново Вернер и Мейсън Маунт създадоха опасни положения пред вратата на Лукаш Фабиански. В 81-ата минута момчетата на Дейвид Мойс останаха с човек по-малко след като Фабиан Балбуена беше изгонен с директен червен картон.

С победата Челси събра 58 точки и вече е на четвърта позиция в класирането на Висшата лига. Уест Хем се смъкна на петото място и има актив от 55 точки. Така борбата за топ 4 продължава да бъде достатъчно интригуваща.

Междувременно феновете на Манчестър Юнайтед излязоха на протест.