Челси спечели лондонско дерби за перфектен старт на сезона във Висшата лига (резултати от всички мачове)

1499 0

Английският гранд Челси стартира с победа новия сезон във Висшата лига, след като победи Кристъл Палас с 4:0 като домакин в дербито на Лондон. Попадения на Маркос Алонсо и Кристиан Пулишич през първата част дадоха спокойствие на "сините". През второто полувреме пък дебютиращият за лондончани Тревор Чалоба вкара първия си гол за "сините", които с лекота взеха трите точки за чудесен старт на новата кампания.

„Сините“ записаха изключителна втора част от миналата кампания, като стигнаха до триумфа в Шампионската лига, а преди дни вдигнаха трофея и за Суперкупата на Европа. В тима се завърна и нападателят Ромелу Лукаку за рекордна за клуба сума от 115 милиона евро. Със сигурност целта пред тима през този сезон е атака на титлата в Англия.

Особено категоричен бе начинът, по който отборът, воден от Томас Тухел срази "орлите", а надеждите сред феновете на Челси за сериозно класиране през този сезон се увеличиха с оглед продукцията в съботния следобед на "Стамфорд Бридж".