Челси спаси точката срещу Уест Бромич, след като изоставаше с 0:3 на полувремето

Снимка: Gulliver/GettyImages

1785 0

Отборът на Челси се измъкна от тежко поражение при гостуването си на Уест Бромич Албиън в двубой от 3-тия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Дъ Хоутърнс" завърши при равенство 3:3. Калъм Робинсън на два пъти и Кайл Бартли изведоха "дроздовете" напред през първата част, но Челси отвърна през второто полувреме след попадения на Мейсън Маунт, Калъм Хъдсън-Одой и Тами Ейбрахам.

Двубоят започна по отличен начин за домакините от Уест Бромич. Още в 4-тата минута Маркос Алонсо сбърка една топка с глава, след което Матеус Перейра намери Калъм Робинсън, който с диагонален удар откри резултата за "дроздовете" - 1:0! В средата на първото полувреме домакините стигнаха до втори гол. Тиаго Силва сбърка грубо, като топката му бе открадната от Калъм Робинсън, който реализира втория си гол в двубоя - 2:0! Само две минути по-късно преднината на Уест Бромич отново бе увеличена. След центриране от ъглов удар се получи разбъркване, при което Дарнъл Фърлонг намери Кайл Бартли, а той реализира за 3:0!

През втората част Челси заигра по-добре и бързо върна един гол. В 55-тата минута Сезар Аспиликуета намери Мейсън Маунт, който със страхотен далечен удар направи 3:1! В 70-тата минута преднината на "дроздовете" отново бе намалена. Калъм Хъдсън-Одой и Кай Хаверц разиграха добре и Хъдсън-Одой вкара за 3:2! Дълбоко в добавеното време футболистите на Франк Лампард достигнаха до равенството. Тами Ейбрахам се оказа големият герой за Челси, след като вкара след пас на Мейсън Маунт - 3:3!

Равенството означава, че Челси събира актив от 4 точки и заема 6-тото място във временното класиране във Висшата лига. Уест Бромич пък печели първа точка и излиза на 15-тото място във временното класиране