Челси продължава с лекота в Купата на Лигата след 8 гола на "Стамфорд Бридж"

1457 0

Лондонският гранд Челси постигна категорична победа на старта на своето участие в Купата на Лигата. "Сините" разгромиха четвъртодивизионния Гримсби Таун със 7:1 в мач от 1/8-финалите на турнира.

Двубоят започна отлично за домакините, които след седеми минути игра вече водиха с две попадения на своя съперник. В 4-ата минута Рос Баркли отрки резултата, а само три минути по-късно Мичи Батшуай удвои.

В 19-ата минута Гримсби поднесе голямата изненада на "Стамфорд Бридж", връщайки едно попадение на "сините", благодарение на Мат Грийн. В края на първата част Челси получи право да изпълни и 11-метров наказателен удар, реализиран от Педро Ледесма.

През втората част домакините намалиха темпото, но въпреки това достигнаха и до четвърти гол. В 56-ата минута на двубоя централният защитник на Челси Кърт Зума покачи резултата на 4:1, а до края на срещата се разписаха Рийс Джеймс, Калъм Хъдсън-Одой и отново Мичи Батшуай.