Челси продължава да не губи при Тухел, не срещна трудности с Шефилд Юнайтед

Снимка: Clive Rose/Getty Images

1210 0

Челси се класира за 1/2-финалите в турнира за ФА Къп след победа над Шефилд Юнайтед с 2:0. Първото попадение в срещата падна в 24-та минута, когато Бен Чилуел стреля към вратата на "остриетата", но полузашитникът на Шефилд Оливер Норууд засече топката в собствената си врата. Появилият се като резерва Хаким Зийеш подпечата успеха на Челси с гол в добавеното време.

В този двубой Томас Тухел даде почивка на някои от основните си футболисти, като на вратата като титуляр започна Кепа Аризабалага, освен това в стартовия състав бяха Емерсон Палмиери, Били Гилмор и Калъм Хъдсън-Одой. Атаката пък беше поведена от Оливие Жиру.

Така след Манчестър Сити и Саутхемптън Челси стана третият полуфиналист в надпреварата за най-стария клубен трофей. Последният 1/4-финален сблъсък е между Манчестър Юнайтед и Лестър с начален час 19:00 ч.