Челси надви градски съперник за финал срещу Ливърпул във ФА Къп!

1738 0

Английският гранд Челси се класира за финала в турнира ФА Къп, след като победи градския си съперник Кристъл Палас с 2:0 в полуфинален сблъсък на "Уембли". Пред над 76 хиляди зрители "сините" стигнаха до победата, която ги изпрати срещу Ливърпул в спор за трофея.

"Орлите" издържаха на високото темпо на Челси в продължение на час, но се пропукаха в заключителните минути на двубоя. Първата част не предложи нищо особено като зрелище, но пък Шейк Куяте имаше отличен шанс да се разпише за Палас - Едуар Менди обаче се намеси.

През второто полувреме Челси продължи да натиска и стигна до откриване на резултата в 65-ата минута. Тогава Кай Хаверц намери Рубен Лофтъс-Чийк, който се разписа в мрежата на Джак Бътланд. Десетина минути по-късно Тимо Вернер подаде към Мейсън Маунт, който удвои резултата.

До края Челси нямаше проблеми да затвори срещата и да се класира за финала във ФА Къп, където ще срещне Ливърпул, който отстрани Манчестър Сити.