Челси надигра Уотфорд и се върна обратно в топ 4 във Висшата лига

2099 0

Отборът на Челси победи Уотфорд с 3:0 като домакин в мач от 33-тия кръг на Висшата лига. "Сините" се върнаха на победния път, а с това и в топ 4, след като в миналия кръг допуснаха изненадваща загуба от Уест Хям.

В 28-мата минута Оливие Жиру откри резултата след асистенция на Рос Баркли. В края на първото полувреме Челси получи дузпа, а Вилиан я реализира, за да удвои преднината на отбора си. През втората част "сините" успокоиха темпото на игра и съхраниха преднината си, като в самия край на срещата дори стигнаха до трети гол чрез Рос Баркли.

С победата Челси се завърна в топ 4 на Премиър лийг с 57 пункта, измествайки Манчестър Юнайтед, който е с 55. "Сините" са на само една точка зад третия Лестър. За Уотфорд загубата означава, че отборът може да влезе в зоната на изпадащите в края на кръга, след като са на 17-о място с 28 пункта и имат само една точка повече от 18-тия Астън Вила, който в неделя гостува на Ливърпул.