Арсенал пречупи Улвърхемптън във Висшата лига и отново мечтае за евротурнирите

1085 0

Отборът на Арсенал победи Улвърхемптън с резултат 0:2 като гост в мач от 33-тия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" показаха по-силна игра на "Молиню Стейдиъм" и заслужено се поздравиха с успех, който ги доближи на само три точки от "вълците" в подреждането.

Лондончани откриха резултата в края на първата част, когато Букайо Сака се разписа. През второто полувреме Улвс така и не успя да намери път към вратата на гостите, а в самия край на срещата допуснаха още един гол, дело на Александър Лаказет.

Победата увеличи актива на Арсенал на 49 и ги изкачи до седмо място, задминавайки временно Шефилд Юнайтед, който е с мач по-малко. Улвърхемптън остава на шесто място с 52 точки - на три от временно заемащия четвърто място Манчестър Юнайтед.

По-късно тази вечер Челси домакинства на Уотфорд, като повече за двубоя ще можете да прочетете в SportLive