Бърнли на Венсан Компани се завърна в английската Висша лига (ВИДЕО)

2157 0

Отборът на Бърнли успя да победи Мидълзбро с 2:1 като гост в мач от 40-ия кръг на второто ниво на английския футбол Чемпиъншип и с този успех си осигури участие във Висшата лига през следващия сезон за пръв път от сезон 2021/22 насам.

Двубоят започна изключително двуостро и бе равностоен до самия край. Ашли Барнс даде преднина на гостите в 12-ата минута, след като прелетя към топката и я вкара в долния ляв ъгъл, за да даде преднина на своите.

Веднага след старта на второто полувреме Мидълзбро успя да изравни от дузпа. Зад кълбото застана Чуба Акпом, който не сбърка от точката и направи резултата 1:1. Все пак обаче Бърнли имаше последната дума. Конър Робъртс посрещна центриране на Нейтън Тела и с хубав удар оформи крайния резултат 2:1.

В заключителните минути на мача момчетата на Майкъл Карик можеха да изравнят, но удар с глава на Чуба Акпом мина на сантиметри от страничния стълб.