Брилянтен гол на Хари Кейн прати Тотнъм напред във ФА Къп (ВИДЕО)

1658 0

Тотнъм успя да победи Портсмут с 1:0 в мач от третия рунд на най-стария европейски турнир ФА Къп. Единственото попадение на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" бе отбелязано от лидера на "шпорите" - Хари Кейн.

Първата част мина под егидата на Тотнъм. "Шпорите" създадоха няколко положения, но те бяха пропуснати от Бен Дейвис и Хюн Мин Сон. Портсмут показа хъс през първите 45 минути, но не сътвори нищо опасно.

Второто полувреме започна по чудесен начин за "домакините". Хари Кейн проби в наказателното поле на "помпи" и с чудесен фалцов удар откри резултата в 50-ата минута.

Video edited on Kapwing

18 минути по-късно Оливър Скип можеше да удвои преднината на лондончани, но страхотният пас, който получи бе пропилян в наказателното поле, тъй като ударът му мина над напречната греда.

С победата "шпорите" продължават напред в четвъртия кръг на надпреварата, а Портсмут отпада.