Бразилска магия при измъчена победа на Ливърпул над УБА (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images / Guliver

1275 0

Отборът на Ливърпул спечели много трудно гостуването си на Уест Бромич в мач от 33-я кръг на английската Висша лига с минималното 1:0.

Единственото попадение вкара Роберто Фирмино в добавеното време на първата част, след като при заучено положение Лукас Лейва отклони към нападателя на "червените" при центриране от пряксовбоден удар.

Играчите на Тони Пюлис на няколко пъти бяха близко до гола, като най-шокиращ бе пропускът на Мат Филипс, който в средата на втората част остана очи в очи с Миньоле, но не успя да го преодолее, като стражът изби в корнер.

След 88' пък в половината на мърсисайдци стана страшно и на няколко пъти пак белгийският вратар спасяваше своя тим, а Алберто Морено, който се появи като резерва, си навлече гнева на съотборниците си, след като в добавеното време бе останал сам срещу опразнената от Бен Фостър врата и би в аут.

След тази победа Юрген Клоп и отборът му е временно на третата позиция с 66 точки и седми пореден мач без загуба. Уест Бромич остава 8-ми с 44.