Борнемут подчини посредствен Лестър и го върна в реалността (ВИДЕО)

759 0

Скромният тим на Борнемут се изкачи в горната половина на класирането на Висшата лига, след като нанесе нова загуба на шампиона Лестър с минималното 1:0 .

"Лисиците" отново разочароваха след проблясъка си срещу Манчестър Сити през уикенда и остават близо до опасната зона с 16 точки. "Черешките" до този момент са завоювали 21.

Хората на Клаудио Раниери могат да съжаляват, че през първото полувреме Джейми Варди пропусна сам срещу вратаря, а Роберт Хут стреля много близо до целта.

В 34-ата минута Марк Пю отбеляза победния гол, след като добра атака завърши с удар на Беник Афобе, който Цилер изби, но от 12-13 метра халфът направи точна добавка.

След паузата гостите имаха своите положения, като в последната минута Боруц направи ключово спасяване срещу Леонардо Уйоа, за да запази победата.

Лестър постави рекорд по най-малко точки като гост от защитаващ титлата си шампион след първите си 8 срещи навън, след като спечели само точка до момента при визитите си.