Безупречната форма на Арсенал продължава след бой над Уотфорд

Снимка: Gulliver/GettyImages

989 0

Лондонският Арсенал записа още една победа в добрата серия, в която се намира. „Артилеристите” сразиха с минималното 1:0 новака Уотфорд в пореден мач от кръга в английския футболен елит.

Единственото попадение в мача падна през втората част, когато Емил Смит-Роу даде аванса на столичани в 56-ата минута, а попадението на юношата на отбора се оказа достатъчно, за да може Арсенал да вземе и тук трите точки.

През първата част на „Емиратс” Пиер-Емерик Обамеянг пропусна дузпа, след като Бен Фостър от „стършелите” отрази, но това не спомогна на отбора на Клаудио Раниери да вземе нещо от визитата си в северен Лондон.

Дори неговият отбор трябваше да доиграе срещата с човек по-малко, след като в 89-ата минута Юрай Куцка бе изгонен с втори жълт картон. Така Арсенал вече е в серия от десет поредни мача без поражение във всички турнири и тимът вече заема петата позиция във временното класиране на Англия с 20 точки, шест зад лидера Челси. Уотфорд остава над чертата и е с 10 пункта.